O firmie

Spółka akcyjna RUDOLF JELÍNEK zajmuje się produkcją napojów alkoholowych, zwłaszcza destylatów. Tradycja produkcji destylatów owocowych w Vizovicach sięga aż do 1585 roku. Sama firma powstała pod koniec dziewiętnastego wieku, w 1894 roku.

 

Wyroby firmy są znane we wszystkich zakątkach Republiki Czeskiej, ale także na świecie. Do tradycji eksportu wyrobów, jaką Rudolf Jelínek rozpoczął od sprzedaży koszernych destylatów na rynki zamorskie w USA już w 1934 roku, firma nawiązuje także dzisiaj.

 

Łodzią flagową firmy jest śliwowica, którą produkuje w kilku wariantach (biała, złota, jubileuszowa, koszerna itd.). Ponadto produkuje markowe destylaty owocowe najwyższej jakości, jak gruszkówka, morelówka, czereśniówka czy jabłkówka.

 

Wyrobami premium są koszerne destylaty, do produkcji których nie używa się surowców, urządzeń produkcyjnych i nie stosuje procedur, które byłyby sprzeczne z zasadami wiary żydowskiej. Produkcja koszernych destylatów odbywa się pod nadzorem przedstawiciela amerykańskiej Unii Rabinów Ortodoksyjnych. Certyfikat koszerności przydzielony przez amerykańską Unię Ortodoksyjną potwierdza najwyższą jakość tych destylatów.

 

W 2003 roku firma rozpoczęła sadzenie własnych sadów śliwkowych na południowym zboczu doliny vizovickiej, w rejonie zwanym Těchlov. Po pięciu latach zebrała pierwsze plony vizovickich śliwek i zapoczątkowała nową tradycję – produkcję limitowanej serii śliwowicy vizovickiej.

Pod koniec 2013 roku firma powiększyła powierzchnię swoich sadów i obecnie dysponuje 60 hektarami sadów śliwkowych w Vizovicach, 20 hektarami sadów śliwkowych i czereśniowych w Kostelanach oraz 80 hektarami sadów morelowych na południowych Morawach.